Obecnie nastąpił okres powrotu do naturalności, obserwujemy ten trend np. w makijażu jak również i w pielęgnacji skóry i twarzy. Rezygnujemy z wysoko przetworzonych produktów na rzecz czystych, naturalnych substancji. Jednym z odżywczych cudów kosmetycznych jest olej lniany. Możemy stosować go w pielęgnacji skóry całego ciała, twarzy oraz włosów. Olej lniany zawiera wiele witamin oraz kwasów, które odżywiają, hamują procesy starzenia, działają regeneracyjnie czy też przeciwzapalnie.
Olej lniany na niedoskonałości skóry
Olej lniany znany jest jako bardzo skuteczny środek na niedoskonałości skóry. Ze względu na bogaty skład, można go dobrać pielęgnacyjnie do różnych przypadłości, nawet osoby z AZS mogą go stosować bez obaw. Przede wszystkim olej lniany nie zapycha, mogą go używać osoby z cerą problematyczną, ponieważ łagodzi podrażnienia i stany zapalne skóry, normalizuje wydzielanie łoju. Polubi się również z cerą przesuszoną, dogłębnie ją nawilży i uchroni przed utratą wilgoci. Dzięki witaminie E w składzie, może być wykorzystany jako dodatek do pielęgnacji przeciwzmarszczkowej oraz skóry pod oczami – zmniejszy cienie i zredukuje opuchliznę. Olej lniany może zastąpić nawet preparat do demakijażu. Stosuje się go również jako środek na cellulit i rozstępy. Poparzenia słoneczne bądź wystawienie skóry na niskie temperatury może powodować podrażnienia, na takie przypadłości możemy wykorzystać kompres z oleju lnianego.
Jak stosować olej lniany na skórę i włosy
Olej lniany można stosować również na włosy oraz skórę głowy. Ważne aby przed nałożeniem specyfiku zwilżyć wodą dany obszar i dopiero na wilgotne miejsce nałożyć olej. W przypadku włosów, należy jeszcze dodatkowo zabezpieczyć czepkiem lub ręcznikiem i pozostawić na jakiś czas. Wtedy olej skutecznie zadziała stymulująco na porost zarówno mieszków włosowych jak i łodygi, oraz odżywi włosy na całej długości. Na twarzy lub na ciele olej może pozostać, lecz ze skóry głowy i włosów emulgujemy odżywką do włosów a następnie zmywamy wszystko szamponem.